Strona główna
Królewskie miasto zdobyte! Wycieczka do Sandomierza
We wtorek, 23 czerwca, uczniowie klas 1–8 wraz z wychowawcami wzięli udział w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej do Sandomierza. Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany w ramach projektu „Rozwój Edukacji”. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, żywej historii i świetnej zabawy!
Sandomierz przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, która idealnie współgrała z doskonałymi humorami wszystkich uczestników. Program wyjazdu był niezwykle intensywny i pozwolił nam poznać najpiękniejsze zakątki tego historycznego miasta. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zejścia w głąb ziemi. Spacer Podziemną Trasą Turystyczną przeniósł nas w czasy średniowiecznego handlu. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści pani przewodnik o dawnych kupcach oraz legendarnej bohaterce – Halinie Krępiance. Następnie odwiedziliśmy Zbrojownię Rycerską. To miejsce dosłownie tętniło życiem! Uczniowie mieli niepowtarzalną
Tu kończy się nasz wspólna opowieść...- pożegnanie klasy 8
19 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmej. To wyjątkowy dzień, który formalnie zamknął ważny rozdział w życiu naszych absolwentów.
Uroczystość otworzył tradycyjny, staropolski polonez. Dostojny krok ósmoklasistów, ich skupienie oraz eleganckie stroje wywołały ogromne wzruszenie wśród zebranych rodziców, nauczycieli i gości. Przepiękny taniec, przygotowany pod okiem nauczycielki wychowania fizycznego, Pani Barbary Chabinki, zachwycił zebranych precyzją układu i został nagrodzony gromkimi brawami. Był to przepiękny i symboliczny wstęp do pożegnania ze szkołą. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele oraz zaproszeni goście: – Pani Beata Buła, Wójt Gminy, – Pani Agata Wróbel, Sekretarz Gminy, – Pan Sebastian Wojas, Przewodniczący Rady Gminy, – Pani Małgorzata Szpyt, Inspektor ds. oświaty, Pani Małgorzat Pieron , Dyrektor GOPS , Pani Agata Janiga, Główna Ksi
Zdrowo, smacznie i kolorowo!- kulinarne warsztaty edukacyjne
W dniu 12 czerwca w naszej szkole zapachniało świeżymi owocami i warzywami! Wszystko za sprawą wyjątkowych warsztatów kulinarnych zorganizowanych przez KOWR, w których wzięli udział uczniowie klas 1-5. Był to czas pełen witamin, kulinarnego eksperymentowania oraz cennej wiedzy o tym, jak dbać o zdrowie każdego dnia. Warsztaty rozpoczęły się od niezwykle ciekawej prezentacji, którą poprowadziła pani dietetyk. Nasz gość w przystępny i pełen humoru sposób wytłumaczył dzieciom, dlaczego warto unikać słodyczy i przetworzonej żywności.
Ósmoklasiści przed ważnym wyborem
Przed uczniami klasy ósmej jeden z najważniejszych wyborów w dotychczasowej edukacji – decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Aby ułatwić im to zadanie i pomóc w podjęciu świadomej decyzji, nasi najstarsi uczniowie wzięli udział w Dniach Otwartych zorganizowanych przez lokalne szkoły średnie.
Dnia 8 czerwca młodzież odwiedziła Liceum Ogólnokształcące i. Marii Curie- Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej, zaś 9 czerwca Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.
Aktywnie na języku polskim
W ostatnich tygodniach uczniowie klasy 6 realizowali wyjątkowy projekt edukacyjny poświęcony powieści Lucy Maud Montgomery pt.„Ania z Zielonego Wzgórza”. Młodzież podjęła wyzwanie stworzenia własnych, interaktywnych teczek tematycznych, czyli tzw. lapbooków.
Praca nad projektem została podzielona na kilka etapów, które wymagały od uczniów nie tylko doskonałej znajomości treści książki, ale też umiejętności planowania i współpracy:
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
