• Światowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Tego dnia cała społeczność szkolna brała udział w konkursach, quizach i pokazie dot. szeroko pojętej ekologii. Ponadto uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali teren wokół szkoły segregując odpady. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury akcja została zakończona sukcesem. Od razu nasza planeta stała się piękniejsza!

• 81. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

• W czwartek, 19 kwietnia przypadała 81 rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Po raz dwunasty obchodom towarzyszyła akcja społeczno-edukacyjna Żonkile. Tego dnia także w naszej szkole rozdawano uczniom i nauczycielom  przypinki w postaci żółtego żonkila na znak pamięci o bohaterkach i bohaterach tego zrywu.

• Udział w XXIV edycji Pucharu Tymbarku

• W dniach 17 i 18 kwietnia uczniowie klasy 4 i 5 w dwóch grupach: chłopcy i dziewczęta wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich w Kazimierzy Wielkiej.  W rezultacie chłopcy: Kacper Bawół, Karol Borzęcki, Jakub Gałka (kl. 4), Piotr Stefanek, Michał Kowalski, Wojciech Jabłoński, Aresen  Khodnevych (kl. 5) zajęli III miejsce na podium, zaś dziewczynki: Jesica Sambór, Zuzanna Bugaj, Marta Żwirek (kl. 4), Natalia Chwalik, Roksana Krzak, Maja Kwiecień, Klaudia Zając, Nikola Cichy, Angelika Chrzan (kl. 5) zajęły II miejsce. Naszym zawodnikom  serdecznie gratulujemy sukcesu sportowego i życzymy kolejnych zwycięstw!