• Biała szkoła

• W dniach 11-17 lutego grupa uczniów z naszej gminy (13 uczniów z SP Czarnocin oraz 4 uczniów z SP Cieszkowy) pod opieką organizatora wyjazdu, nauczyciela wychowania fizycznego- Pana Pawła Paczkowskiego wzięła udział w obozie narciarskim w Sidzinie. W trakcie pięciu aktywnych dni, uczniowie zapoznawali się z techniką jazdy na stoku i doskonalili swoje umiejętności narciarskie na stoku w Spytkowicach. W godzinach popołudniowych uczniowie uczestniczyli w zajęciach z rękodzieła: robili korale, malowali na szkle, tworzyli  trójwymiarowe magnesy. Ponadto brali udział w grach i zabawach. Dodatkową atrakcją był pobyt na basenie w Suchej Beskidzkiej oraz projekcja filmu pt."Emma i czarny jaguar" (w Krakowie). Potem zrelaksowani, wypoczęci i zadowoleni uczniowie wrócili do domów rodzinnych. Z niecierpliwością oczekują na kolejny obóz narciarski.

• Zabawa choinkowa

• W dniu 9 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowo- walentynkowa. Były tańce przy zespole muzycznym oraz poczęstunek i konkursy walentynkowe dla wszystkich uczestników zabawy. Specjalnie na tę okazję młodsi uczniowie (klasy 0-8) przygotowali karnawałowe stroje.Wszystkim towarzyszył świetny humor. Taka zabawa przed feriami to prawdziwa gratka! Liczymy na powtórkę w przyszłym roku. Naszym Uczniom życzymy bezpiecznych i aktywnych ferii! :)

• Laureaci Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego w woj. Świętokrzyskim

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym w woj. świętokrzyskim. Komisja w składzie:

1. Joanna Kądziela-Kot – Przewodnicząca Komisji

2. Małgorzata Szpyt – Członek Komisji

3. Józef Cetnarski – Członek Komisji

4. Paulina Nowak – Członek Komisji

wyłoniła zwycięskie prace, a następnie zgłosiła je do etapu wojewódzkiego. Laureaci z naszej szkoły:

Kategoria Przedszkola:

1. Aleksandra Jackiewicz

2. Maciej Lopart

Kategoria Klasa I-IV

Zuzanna Bugaj

Kategoria Klasa V-VIII:

Jakub Adamczyk

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz nagrodzonym laureatom składamy serdeczne gratulacje!

• Bezpieczne ferie

• W dniu 1 lutego w naszej szkole odbyła się prelekcja z udziałem Policji z Kazimierzy Wielkiej oraz pracowników GOPS-u w Czarnocinie. Uczniwowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego wypoczynku oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Wszyscy uczniowie otrzymali odblaski i ulotkę "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".