• Wigilie klasowe oraz jasełka bożonarodzeniowe 2023

• W piątek 22 grudnia w naszej szkole miały miejsce uroczyste wigilie klasowe, podczas których uczniowie wraz z wychowawcami dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i spożywali świąteczne potrawy, przygotowane samodzielnie lub  z pomocą rodziców. Punktem kulminacyjnym piątkowych obchodów wigilijnych były jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez nauczycieli: Panią Agnieszkę Szczepańską, Panią Katarzynę Pałaszewską , Pana Pawła Paczkowskiego oraz księdza Wojciecha Szczęsnego. W jasełka zaangażowani byli uczniowie klas 1-6. Dodatkowo przedszkolaki i uczniowie klasy 0 pod kierunkiem Pani Barbary Bochniak uświetnili uroczystość wiązanką kolęd bożonarodzeniowych. Uczniowie otrzymali także świąteczne upominki od Pani Wójt, Marii Kasperek.

• Robimy stroiki świąteczne na lekcjach techniki

• W przedświątecznym tygodniu uczniowie klas 4-8 pod kierunkiem pani Renaty Porębskiej w ramach lekcji techniki przygotowali piękne świąteczne stroiki. Samodzielnie wykonane ozdoby udekorują wigilijne i świąteczne stoły naszych uczniów. Brawo młodzi kreatywni!

• Warsztaty bożonarodzeniowe w Miechowie

• W czwartek 13 grudnia przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 i delegacja uczniów z klasy 6 uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych w fabryce ozdób świątecznych w Miechowie. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznania się z wszyskimi etapami powstawania bombek świątecznych. Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda ręcznie formowanie szkła oraz poznali tajniki dekorowania (malowanie, zdobienie brokatem, flokowanie) oraz konfekcjonowania szklanych ozdób choinkowych. Największą atrakcją dla dzieci był udział w warszatatach plastycznych, które polegały na własnoręcznym wymalowaniu i udekorowaniu bombki za pomocą dostępnych materiałów: farb, brokatów, pędzli. Uczniowie pod okiem profesjonalnych dekoratorek stworzyli unikatowe egzemplarze. Własnoręcznie wykonaną bombkę dzieci zabrały ze sobą do domu, by móc powiesić ją na choince – to wyjątkowa pamiątka z wycieczki, która pozostanie każdemu dziecku na długo w pamięci.

• Bożonarodzeniowe warsztaty świąteczne

• W piątek 8 grudnia w naszej szkole odbyły sie warsztaty boźonarodzeniowe zorganizowane przez ZDZ Odonów. Uczniowie klas 7-8  zdobili świąteczne pierniki oraz robili stroiki bożonarodzeniowe. Przedsięwzięciu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.  Okazało się, że nasi uczniowie posiadają wiele ukrytych talentów.

• Mikołaj w szkole

• W środę 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie prezenty. Dodatkową atrakcją była projekcja filmów: "Magiczna gwiazdka" (klasy 0-3), "A boy callled  Christmas" (klasy 4-8) oraz "Avatar istota wody" (dla chętnych uczniów).

• Andrzejki 2023

• Dnia 30 listopada  w naszej szkole odbyła się zabaewa andrzejkowa. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3, a później uczniowie klas 4-8 specjalnie z tej okazji mieli dyskotekę z wróżbami andrzejkowymi, przygotowwanymi przez Samorząd Szkolny. Rada Rodziców zorganizowała wszystkim obecnym poczęstunek: pizzę oraz napoje. Zabawa była wyśmienita.