• #FakeNoMore

• Dnia 29 listopada uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla dzieci i młodzieży. Celem kampanii #FakeNoMore, realizowanej przez CEM oraz Naukową Akademicką Sieć Komputerową, jest przekazanie młodzieży wiedzy na temat zagrożeń związanych z fake newsami i bezpieczeństwem w sieci. W ramach w/w kampanii uczniowie wzięli udzial w webinarze, podczas którego dowiedzieli się jak bronić się przed manipulacją w sieci.

• Akademia z okazji Święta Niepodległości

• Jak co roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.  Tym razem młodsze klasy (2-5) pod kierunkiem nauczycieli przygotowały aranżację słowno- muzyczną poświęconą Polsce i jej symbolom. Akademia w wykonaniu młodych patriotów dostarczyła zebranym wielu emocjonalnych przeżyć. Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że w ich duszach drzemie prawdziwy potencjał artystyczny. Młodym artystom dziękujęmy za piękny występ.

• Szkoła do Hymnu/ Udział w Gminnych obchodach Święta Niepodległości

• 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości cała nasza szkoła wzięła udział w akcji "SZKOŁA DO HYMNU". Celem akcji jest włączenie społeczności szkolnej w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  O symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wraz z Panią Dyrektor, wychowawcami i nauczycielami uroczyście odśpiewali hymn na sali gimastycznej.

Z kolei 11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem min. pocztu sztandarowego reprezentującego Szkołę Podstawową im. Batalionów Chłopskich w Czarnocinie  Eucharystii odprawianej w kościele pw. NMP w Czarnocinie przewodniczył proboszcz parafii ks. Adam Kornalski. Po mszy uczniowie naszej szkoły (klasy 2-5) zaprezentowali krótki program artystyczny. Następnie delegacja uczniów wraz z Panią Dyrektor, Agatą Lalewicz złożyła znicze na płytach pamięci poległych za Ojczyznę.

• Ślubowanie Pierwszoklasistów

• Dnia 9 listopada w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie wpisani w poczet uczniów szkoły podstawowej, zamykając tym samym etap przedszkola. Pani Dyrektor, Agata Lalewicz dokonała symbolicznego mianowania dzieci z klasy pierwszej na pełnoprawnych uczniów szkoły podstawowej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością znamienici goście: Pani Agata Wróbel- Sekretarz Gminy, Pani Małgorzata Szpyt- Inspektor ds. oświaty oraz Pan Kazimierz Warszawa- Przewodniczący Rady Gminy. Starsi uczniowie, rodzice pierwszoklasistów, a także grono nauczycielskie mieli okazję zobaczyć program artystyczny z udziałem  pierwszoklasistów oraz starszych uczniów, przygotowany przez Panią Teresę Błażejewską- wychowawcę klasy pierwszej. Na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia najmłodsi uczniowie otrzymali drobne upominki. Naszym KOCHANYM PIERWSZAKOM  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

• "Szkoła pamięta"

• Dnia 30 i 31 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w piątej edycji akcji „Szkoła pamięta”. W ramach przedsięwzięcia odwiedzono miejsca pamięci, uporządkowano groby, zapalono znicze i wspominano osoby ważne dla naszej lokalnej wspólnoty.

• Przerwa na czytanie

• 30 października 2023 r. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W akcji w naszej szkole wzięły udział: przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Samorządowego, uczniowie klas I - VIII Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czarnocinie wraz z nauczycielami oraz obsługą.
            Głównym celem akcji było pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne i ciekawe, może być zabawą, sprawiać przyjemność i radość. Zanim przystąpiliśmy do akcji, każda klasa przygotowała kącik czytelniczy promujący czytelnictwo lub zrobiła gazetkę związaną z czytaniem i przedstawiającą zalety czytania. Na korytarzu szkolnym w gablocie bibliotecznej wykonaliśmy gazetkę ścienną związaną z promocją czytelnictwa i rozwiesiliśmy napis promujący to wydarzenie. Ponadto, w dzienniku elektronicznym przekazaliśmy szczegółowe informacje na temat przebiegu akcji w naszej szkole.
            Trzeba przyznać, że od dnia poprzedzającego ww. wydarzenie, a zwłaszcza od samego rana
            30 października br. szkolną bibliotekę oblegali uczniowie wypożyczający książki.

W tym dniu na wszystkie przerwy międzylekcyjne zabieraliśmy ze sobą książkę, którą wcześniej wypożyczyliśmy w bibliotece szkolnej lub przynieśliśmy z domu, a potem siadaliśmy wygodnie gdzie, kto mógł, w sali lekcyjnej bądź na korytarzu, w bibliotece szkolnej lub na sali gimnastycznej i przez wszystkie przerwy czytaliśmy wybraną przez siebie książkę. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchali książek czytanych przez swoich nauczycieli. Z okazji tego niecodziennego wydarzenia chętni uczniowie przebrali się za postacie z ulubionych książek i dzięki temu w naszej szkole zapanowała w tym dniu baśniowa, magiczna i wyjątkowa atmosfera. Cała społeczność szkolna i przedszkolna przystąpiła do tej świetnej zabawy. Akcja bardzo spodobała się uczniom, nauczycielom oraz przedszkolakom. Łączna liczba uczestników bicia rekordu w naszej szkole wyniosła 131 osób. Będzie ona doliczona do innych uczestników z całej Polski.