• Halloweenowe lekcje angielskiego

• Wkrótce Halloween. W związku z tym na lekcjach angielskiego uczniowie z przedszkola oraz szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli anglistów przygotowali wspólne zabawy, tańce, quizy językowe oraz konkursy tematycznie powiązane z Halloween. Była też degustacja ciasteczek o nazwie "Paluchy Czarownicy". Rodzice uczniów z klasy 6 przygotowali dla swoich pociech prawdziwą niespodziankę...CREEPY  HALLOWEEN ROOM😀. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły mieli nie lada zabawę. Drogim Rodzicom zaangażowanym w projekt serdecznie dziękujemy!

• Robotyka w klasie 4

• Uczniowie z klasy czwartej mieli nie lada gratkę. Na zajęciach z robotyki wykonywali z klocków konstrukcyjno- edukacyjnych SKRIKIT ciekawe konstrukcje. Uczniowie konstruując swoje roboty wykorzystywali różnego rodzaju połączenia. Powstałe roboty są autorskim pomysłem czwartoklasistów. Brawo młodzi konstruktorzy!

• Noc w szkole

• Noc z piątku 21 na  sobotę 22 października była niezwykle emocjonująca. Po raz kolejny uczniowie klas 4-8 pod opieką wychowawców nocowali na sali gimnastycznej. Nie obyło się bez atrakcji typu: spacer po zmroku z latarkami, pizza na kolację, projekcja filmu prt. "Łowcy duchów". Wyznaczeni uczniowie pełnili nocne dyżury na sali, aby zadbać o spokojny sen pozostałych. W sobotę rano, po wspólnym śniadaniu wszyscy wrócili do swoich domów.

• III OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

• 18 października w naszej szkole odbyła się III Olimpiada Przedszkolaka. Imprezę otworzyła Pani Wizytator, Elżbieta Szczęsna-Kusak oraz Dyrektor szkoły, Pani Agata Lalewicz. W rozgrywkach sportowych wzięli udział najmłodsi uczniowie. Gościliśmy drużynę z SP Sokolina, która przyjechała do nas pod opieką Pani Jolanty Wierzbowskiej. Opiekunem drużyny SP Czarnocin była Pani Barbara Bochniak. Najmłodsi sportowcy uczestniczyli w iście olimpijskich konkurencjach: bieg sztafetą, bieg z przeszkodami, skok w dal, rzut woreczkiem do koła w odległości 3m. Obie drużyny walczyły do samego końca. W efekcie zwycięskie I miejsce zajęła drużyna z SP Sokolina, zaś II miejsce drużyna z SP Czarnocin. Rodzice przedszkolaków kibicowali swoim pociechom przez cały turniej. Dziękujemy za wsparcie:)

• Dzień Nauczyciela

• 14 października obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas 4-7 pod kierunkiem wychowawców 16 października wystawili program artystyczny, który nie tylko rozbawił naszych nauczycieli, ale także ich wzruszył. Były piosenki, taniec, wiersze z życzeniami oraz pokaz mody nauczycielskiej. Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że są młodymi utalentowanymi ludźmi. Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa ze strony Rady Rodziców i naszych uczniów.

• Wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Wiślicy

• W dniu 12 i 13 października uczniowie klas 4-8 pod opieką wychowawców wzięli udział w wycieczce do zmodernizowanego Muzeum Archeologicznego w Wiślicy. Pod jego opieką znajduje się najbogatszy zespół zabytków Ponidzia. Nasi uczniowie odbyli wraz z przewodnikami niesamowity spacer podziemnym szlakiem, w czasie którego poznali i zobaczyli najważniejsze wiślickie artefakty. Wystawa wyjątkowych zabytków oraz interaktywne  widowisko prezentujące relikty najstarszej architektury romańskiej na tle najdawniejszych dziejów Wiślicy zachwyciły wszystkich uczestników w/w wycieczki. Oryginalną lekcją historii okazały się warsztaty  dotyczące panowania Króla Kazimierza Wielkiego, podczas których uczniowie rozwiązywali quiz historyczny poświęcony w/w władcy. Ucznioiwe z klas 4- 5 ozdabiali własne korony, zaś z klas 6-8 mieli okazję wypróbować swoich sił w sztuce kaligrafii. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Domu Jana Długosza oraz w Bazylice kolegiackiej Narodzenia Najświętszej Marii Panny, wzniesionej w XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego.

• 4.X. #SPRZĄTAMYDLAPOLSKI

• 4 października uczniowie klas 0-8 uczestniczyli w akcji #Sprzątamy dla Polski objętej honorowym patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Celem akcji jest troska o środowisko naturalne najbliższej okolicy oraz kształtowanie postaw ekologicznych dzieci i młodzieży. W ramach akcji uczniowie pod opieką wychowawców uporządkowali tereny sąsiadujące ze szkołą.  Tym samym po raz kolejny udowodnili, że nie jest im obojętna czystość naszej małej Ojczyzny- Czarnocina. Z wielkim zaangażowaniem zbierali śmieci. Gratulujemy postawy proekologicznej!

• Wybory do Samorządu Szkolnego

• W dniu 3 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W wyniku głosowania uczniów klas 4-8 wybrano następujący skład Samorządu:

Przewodnicząca: Wiktoria Zbojak (klasa 7)

Zastępca: Oliwia Makocka (klasa7)

Skarbnik: Karol Kapsa (klasa 6)

Sekretarz: Hubert Gruszka (klasa 6)

Zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy owocnej współpracy ze społecznością szkolną.