• Udział w projekcie "BIEG PO ZDROWIE"

• Uczniowie klasy IV zakończyli projekt "Bieg po zdrowie". To program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym  Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami Uniwersystetu Warszawskiego. Głównym celem projektu było: opóźnienie lub zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Nasi uczniowie wykazali się dużą aktywnością i kreatywnością.

• Rajd rowerowy Czarnocin- Sokolina

• Po raz drugi uczniowie naszej szkoły (kl. V i kl. VI) wzięli udział w rajdzie rowerowym do Sokoliny. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali Pani Edyta Kot (wych. kl. V) oraz Pan Paweł Paczkowski (wych. kl. VI). Na miejscu na wszystkich rowerzystów czekała niespodzianka w formie ogniska z kiełbaskami. Ponadto zorganizowano szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pogoda, kondycja i humor dopisały wszystkim uczestnikom. Nasi uczniowie wrócili trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

• POWODZENIA ÓSMOKLASIŚCI!

• 23 maja uczniowie klasy 8 rozpoczęli egzamin, który potrwa 3 dni. Naszym UCZNIOM życzymy POWODZENIA podczas tego pierwszego egzaminu. Pamiętajcie, że możecie wiele. Cała społeczność szkolna trzyma za Was kciuki :)

„Uwierz w siebie i we wszystko, czym jesteś. Wiedz, że jest w tobie coś, co jest większe niż jakakolwiek przeszkoda.”                 /Christian D. Larson/

• Projekt "Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

• Dzieci z naszego przedszkola brały udział w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Celem programu było: propagowanie zdrowego stylu żywienia, zrozumienie przez dzieci czym jest rolnictwo  i produkty ekologiczne, zwiększenie wiedzy i świadomości dzieci o nawykach higieniczno – zdrowotnych,  rozszerzenie świadomości nawyków zdrowego żywienia oraz budowanie odpowiednich nawyków nie tylko wśród dzieci ale również u dorosłych. Główne założenia programu były oparte na uświadamianiu  dzieciom czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne oraz właściwy ich wybór. Zajęcia były realizowane za pomocą różnorodnych metod. W czasie zajęć wykorzystano film pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” oraz plansze, obrazki, naturalne okazy warzyw i owoców, produkty ekologiczne. Podczas zajęć  na temat zdrowego stylu życia, dzieci poznały Piramidę Zdrowego Odżywiania i Aktywności Fizycznej.  Wspólnie wykonywały i kolorowały poszczególne poziomy Piramidy, która jako tablica edukacyjna została umieszczona w Sali. Dzieci przygotowały także liczne prace plastyczne tematycznie nawiązujące do programu. W ramach realizacji programu rodzice naszych przedszkolaków dostarczali do owoce i warzywa, które dzieci wspólnie spożywały. W ten sposób utrwalano nawyk codziennego spożywania owoców i warzyw. Ponadto codziennie odbywały się ćwiczenia fizyczne pod hasłem: „W zdrowym ciele – zdrowy duch” oraz utrwalano  zasady higieny i mycia rąk. Na zakończenie programu została zorganizowana zabawa dydaktyczna „Sklep z produktami ekologicznymi”, podczas której przedszkolaki  miały za zadanie odszukać produkty oznaczone jako ekologiczne. Dzieci samodzielnie kupowały wybrane przez siebie produkty, które zjadały lub mogły zabierać do domu.

• I Kazimierska Giełda Szkół Ponadpodstawowych

• 11 maja uczniowie klasy ósmej wraz Dyrektorem Szkoły Panią Agatą Lalewicz oraz wychowawcą Panią Katarzyną Pałaszewską wzięli udział w przedsięwzięciu pod patronatem Starosty Kazimierskiego( Pan Jan Nowak) organizowanym z inicjatywy Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty (Pan Kazmierz Mądzik), Powiatowego Urzędu Pracy w Kazimierzy Wielkiej( Dyrektor Rafał Gabryś) oraz Koordynatora Doradztwa Zawodowego (Pani Beata Buła). Dzięki temu przedsięwzięciu nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą szkół ponadpodstawowych z powiatu kazimierskiego.

• 232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 3 maja obchodziliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia cała nasza społeczność szkolna uczestniczyła również w połączonych obchodach 73 rocznicy urodzin Patrona Związku gen. Bronisława Kwiatkowskiego oraz 2 rocznicy powstania Związku Strzeleckiego "Niepodległość". Organizatorami obchodów był Pan Sylwester Szmit, pułkownik Związku Strzeleckiego "Niepodległość" oraz Pani Agata Wróbel, w-ce wójt  Gminy Czarnocin. Uroczystość swą obecnością uświetnili:  Pan Jan Nowak, Starosta Powiatu w Kazimierzy Wielkiej; Pan Kazimierz Warszawa, Przewodniczący Rady Gminy Czarnocin; Pani Bożena Pytel, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie; Pani Beata Buła, Radna Powiatu w Kazimierzy Wielkiej oraz Prezes Oddziału ZNP w Czarnocinie; Pani Krystyna Kwiatkowska, żona śp. gen.Bronisława Kwiatkowskiego (patrona jednostki strzeleckiej); Pan Piotr Drumlak, Prezes Zarządu Związku Polskiego Spadochroniarzy z Krakowa; Pan mjr Stanisław Kasza, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji z Buska Zdroju; ks. dr Zdzisław Sideł , kapelan Związku Strzeleckiego "Niepodległość". W obchodach wzięli także udział uczniowie klasy mundurowej LO w Wodzisławiu (ponad 100 osób) pod dowództwem Pana dyrektora Krzysztofa Łuszczki oraz komponent strzelecki z Kazimierzy Wielkiej, Buska Zdroju i Pińczowa. W tym szczególnym dniu nastapilo także uroczyste przekazanie munduru żołnierskiego dla naszej szkoły przez prywatnego darczyńcę  (pamiątka rodzinna po ojcu w/w). Jesteśmy wdzięczni za ten dar. Mundur stanie się wizytówką szkoły.