• Nareszcie wakacje!!!

• 23 czerwca obyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Oprócz naszych Uczniów, ich Rodziców oraz naszego Grona Pedagogicznego na uroczystości pojawili się szanowni goście: Wójt Gminy Czarnocin, Pani Maria Kasperek oraz Przewodniczący Rady Gminy, Pan Kazimierz Warszawa. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klasy 8 i 7. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru klasom młodszym oraz krótka część artystyczna. Przybyli goście pogratulowali wszystkim uczniom sukcesów, a w szczególności złożyli gratulacje klasie 8, która od września rozpocznie nowy etap szkolnego życia. Ponadto absolwenci otrzymali z rąk Pani Wójt pamiątkowe upominki. Dyrektor szkoły, Pani Agata Lalewicz przekazała wszystkim nagrodzonym uczniom, ich rodzicom oraz wychowawcom podziękowania za wkład włożony w całoroczną pracę, życzyła zdrowego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Naszym wszystkim uczniom życzymy UDANYCH WAKACJI i do rychłego zobaczenia we wrześniu :)

• Pożegnanie klasy 8

• 20 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegania klasy 8 połączona z komersem, który należy do tradycji szkoły. Na tę okoliczność uczniowie najstarszej klasy wspólnie z wychowawcą, Panią Katarzyną Pałaszewską przygotowali wzruszający program artystyczny.  Z kolei uczennice klasy 7 pod kierunkiem wychowawcy, Pani Renaty Porębskiej pożegnały klasę 8 w sposób humorystyczny. Rodzice uczniów klasy 8 zadbali o poczęstunek. Absolwenci świetnie bawili się przy muzyce dyskotekowej. To była ostatnia ich zabawa taneczna w szkole podstawowej. Teraz czekają ich zmiany. Naszym absolwentom życzymy, aby w nowych szkołach bawili się tak dobrze jak w podstawówce.

• Nagrodzeni w konkursie plastycznym

• Niedawno uczniowie klasy 5 wzięli udział w konkursie plastycznym zatytułowanym "Więcej nas łączy niż dzieli". Ich talent został doceniony przez organizatorów w/ w konkursu. Wybrane przez jury prace zostały nagrodzone. Uczniowie nagrodzeni to: Szymon Mędrala, Wiktoria Śliwa, Karol Kapsa, Magdalena Barczykowska, Anna Winiarska i Wiktoria Bober. Naszym utalentowanym plastycznie uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• FESTYN RODZINNY

• 7 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny, zorganizowany z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka oraz zbliżającego się Dnia Taty. Było to święto nie tylko całej naszej społęczności szkolnej, ale przede wszystkim święto naszych uczniów i ich rodziców. Na początku odbyły się występy artystyczne przygotowane specjalnie na tę okoliczność przez każdą z klas. Po występach czekały na wszystkich obecnych różne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane i malowanie twarzy. Rada Rodziców przygotowała wyjątkowe przekąski: grillowane kiełbaski, watę cukrową, ciasta, napoje, lody. Pogoda nas nie zawiodła więc humor dopisywał nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. To święto na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Wycieczka przedszkolaków do Parku Dinozaurów

• 5 czerwca przedszkolaki wraz z opiekunami i rodzicami udały się na wycieczkę do Bałtowa. Bałtowski Kompleks Turystyczny od 2004 roku jest niezmiennie najpopularniejszą atrakcją w naszym województwie i jedną z najlepszych w Polsce. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw dzieci odbyły przejażdżkę schoolbusem  pomiędzy: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami, żubrami i innymi. W dolnej  części Zwierzyńca dzieci zobaczyły ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Kolejną atrakcją był Park Miniatur. Podczas spaceru po Polsce w miniaturze mogżna było podziwiać kopie budowli z całej Polski. Następnie dzieci przeniosły się w krainę wiedźm i czarownic, zwaną Sabatówką. Z kolei w Jura Parku mali turyści podziwiali modele dinozaurów i innych prehistorycznych gadów. Jednak najwięcej emocji dostarczyła wizyta w Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii uczestnicy wycieczki dowiedzieli się jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu, a spotkanie „oko w oko” z rekinem niejednemu zmroziło krew w żyłach. Uwieńczeniem wycieczki był zakup pamiątek oraz zabawa na placu zabaw, gdzie dzieci z wielką radością mogły rozładować emocje. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni.