Aktualności
Przedszkolaki świętują Boże Narodzenie
- 7
Wesołych Świąt!
Życzenia świąteczne od Pani Wójt
Warsztaty czytelnicze "Mała książka - wielki człowiek"
W dniu 3 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnocinie odbyły się warsztaty czytelnicze w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”, które z ramienia Instytutu Książki poprowadziła Pani Agnieszka Gasparska.
W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej z wychowawcą.Uczniowie sami czytali książki, które wcześniej wypożyczyli w bibliotece, ale też wysłuchali tekstów czytanych przez Panią Agnieszkę. Następnie wykonali ilustrację do ulubionej powieści lub opowiadania, a na zakończenie spotkania otrzymali książkę „Pierwsze abecadło”. Uczniowie byli zaangażowani w warsztaty i aktywnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach.
Wycieczka kl. I-IV do Fabryki Decor w Miechowie i Racławic.
Nowa galeria Wycieczka kl. I-IV do Fabryki Decor w Miechowie i Racławic. została dodana do albumu fotograficznego
5
Podziękowanie
Akcja Przynieś Misia
Nowa galeria Akcja "Przynieś Misia" została dodana do albumu fotograficznego
Andrzejkowo w szkole
Nowa galeria Andrzejkowo w klasie IV została dodana do albumu fotograficznego
Konkurs przedświąteczny Kocham Cię Tato, Kocham Cię Mamo
👉Jako Fundacja Światło - Życie organizujemy przy współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej po raz kolejny akcje przedświąteczną dedykowaną rodzinom. Poprzez akcje „Kocham Cię Tato, Kocham Cię Mamo” sprawiamy radość rodzicom w święta gdyż otrzymują oni w Wigilię życzenia świąteczne od dzieci w formie listu/eseju oraz sms, które my przesyłamy.
🎄Akcja już po raz kolejny cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży jednak chcemy dotrzeć gdzie się tylko da 😊
📅 Termin trwania akcji do 1️⃣8️⃣ grudnia 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣r.
Konkurs zawiera mnóstwo atrakcyjnych nagród! 💪
👉 Zapraszamy Państwa do polubienia naszego fanpage https://www.facebook.com/100846738567069/posts/292662806052127/?d=n gdzie są dostępne szczegóły akcji.
👉 Ponadto regulamin i wymagane formularze dostępne są pod adresem https://kochamcietatomamo.pl/
Zapraszamy do przekazania informacji na swoich mediach społecznościowych o tej akcji! Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie 😊
Dziękujemy i zapraszamy do kontaktu e-mail!
Wspólnie pomóżmy dzieciom sprawić radość rodzicom w Święta.
Ślubowanie klasy I
Ślubowanie jest wyjątkowym dniem dla pierwszoklasistów i rodziców . W tym roku uroczyste przyjęcie uczniów do grona społeczności szkolnej odbyło się 10 listopada. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Maria Kasperek , Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Warszawa , rodzice naszych pierwszoklasistów , nauczyciele ,starsi uczniowie. Tegoroczna uroczystość rozbrzmiewała pod hasłem,, W świat nas za rękę poprowadź szkoło!”. Pięknie zaśpiewane piosenki , z przejęciem wyrecytowane wiersze wywarły wielkie wrażenie na wszystkich uczestnikach tej niezwykłej uroczystości. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu , aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im Batalionów Chłopskich w Czarnocinie dokonała pani dyrektor Agata Lalewicz .
W klasie zapisanych jest 12 uczniów:
Kacper Chrzan, Weronika Chwalik , Bartłomiej Grzęda ,Jakub Grzęda , Nikola Grzęda , Franciszek Jaros , Lena Koziara ,Zuzanna Kuźma , Alicja Lubańska , Patrycja Łyko, Julia Sagan , Paulina Skotarska – wych. Jolanta Cicha.
11 listopada – Święto Niepodległości
Dnia 16.11.2021r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas IV, V, VI przygotowali wraz z opiekunami: p. E. Kot. p. P. Paczkowskim krótki montaż słowno- muzyczny. Przypomnieli oni wszystkim historię Polski związaną z zaborami i odzyskaniem niepodległości. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenki patriotyczne : „ Legiony”, „Piechotę”, „ Rotę”, a na koniec hymn „ Mazurek Dąbrowskiego”. Tym patriotycznym akcentem zakończyliśmy akademię.
Wycieczka do Krakowa
W dniu 28.10. 2021r. odbyła się wycieczka do Krakowa, dla uczniów klas IV-VI. Najpierw udaliśmy się na warsztaty do manufaktury słodyczy „ Ciu-ciu”. Tam uczniowie własnoręcznie wyrabiali lizaki i cukierki, pod nadzorem prowadzących. Następnie odbyliśmy spacer po krakowskim rynku i Sukiennicach. W Kościele Mariackim przewodnik opowiedział historię ołtarza Mariackiego, wykonanego przez Wita Stwosza. Ostatnim punktem wycieczki był film w Multikinie pt. „Ainbo – strażniczka Amazonii”.W dniu 28.10. 2021r. odbyła się wycieczka do Krakowa, dla uczniów klas IV-VI. Najpierw udaliśmy się na warsztaty do manufaktury słodyczy „ Ciu-ciu”. Tam uczniowie własnoręcznie wyrabiali lizaki i cukierki, pod nadzorem prowadzących. Następnie odbyliśmy spacer po krakowskim rynku i Sukiennicach. W Kościele Mariackim przewodnik opowiedział historię ołtarza Mariackiego, wykonanego przez Wita Stwosza. Ostatnim punktem wycieczki był film w Multikinie pt. „Ainbo – strażniczka Amazonii”.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Wycieczka do dworku w Dołędze.
21 października 2021 roku 44 uczniów, z SP Cieszkowy i SP Czarnocin, udało się na wycieczkę do dworku w Dołędze w województwie małopolskim. Dworek, wybudowany w połowie XIX wieku, będący siedzibą średniozamożnej rodziny ziemiańskiej, Pikuzińskich, a następnie Wolskich i Tumidajskich, jest obecnie oddziałem Muzeum Narodowego w Tarnowie. Ostania właścicielka p. Tumidajska, przekazała go na rzecz Skarbu Państwa w 1981 roku. Dworek, nie dość, że jest jednym z niewielu oryginalnych, pozostałych tego typu budowli, to był miejscem znaczących wydarzeń historycznych. Przeżył tzw. rzeź galicyjską, czyli najście chłopów w 1846 roku, gdzie masy ludowe, poduszczone przez władze austriackie, zaatakowały szykującą się do tzw. powstania krakowskiego, szlachtę. Nie zabito nikogo, gdyż większość mężczyzn, opuściła siedzibę, a kobiety, oszczędzono. Ten okres, opisuje ówczesna 17letnia, siostra zabitego, w innej potyczce z chłopami, właściciela Teofila Pikuzińskiego, Marianna w swoim opublikowanym, wstrząsającym pamiętniku, będącym doskonałym źródłem historycznym do tych czasów. W drugiej połowie XIX stulecia, w dworku gościli, m.in. Stanisław Wyspiański, Czwarty Wieszcz, i wybitny poeta młodopolski, Adam Asnyk. Dworek był schronieniem dla powstańców styczniowych i ruchu oporu w II wojnie światowej. Gościł tam dr Józef Rettinger, doradca premiera Wielkiej Brytanii, Winstona Churchilla. Wyposażenie dworku jest unikalne, ponieważ, ukazuje w amfiladzie, jak wyglądała siedziba XIX wiecznego ziemiaństwa, wyposażenie poszczególnych sal i jego zajęcia. Ze względów pandemicznych, nie było możliwości przeprowadzenia tzw. lekcji muzealnej, ale uczniowie otrzymali odpowiednie materiały informujące o znajdujących się tam artefaktach. (meble, obrazy, fotografie) Następnie, uczniowie udali się na pobliski parking, gdzie znajduje się miejsce dla pieczenia grilla, przygotowane przez gminę Szczurowa dla wycieczek i turystów, gdzie nastąpiła, mniej refleksyjna część wycieczki. Wracając, zwiedziliśmy, pomnik Józefa Piłsudskiego w Opatowcu, właściwie cokół, gdyż postać Marszałka, została zdjęta i niewątpliwie poddana renowacji(?) Odwiedziliśmy także pomnik, zestrzelonych w 1944 roku, lotników alianckich w Kocinie. Opiekunami wycieczki byli: Krzysztof Nurkowski, Joanna Dąbrowska, Renata Porębska i Paweł Paczkowski.
X Spotkanie z filmem o wątkach żydowskich w Chmielniku.
29 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X spotkaniu z filmem o wątkach żydowskich Świętokrzyskim Sztetlu w Chmielniku im Andrzeja Koziei. Obejrzeliśmy film „ Mistrz”, w którym w roli głównej wystąpił Piotr Głowacki z którym uczniowie spotkali się po emisji filmu. Aktor mówił o życiu filmowym, poruszał wątki osobiste i zawodowe oraz odpowiadał na pytania uczniów. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Holocaustu i poznali specyfikę pracy aktorskiej. W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 uczniów z naszej szkoły oraz uczniowie z SP Cieszkowy. Opiekunami byli: Krzysztof Nurkowski, Joanna Dąbrowska, ks. Wojciech Szczęsny oraz Paweł Paczkowski.
VIII Charytatywny Spacer z Kijkami – Fundacja Lucjana Łacha.
18 września 2021r. ośmioro naszych uczniów reprezentowało szkołę na VIII Charytatywnym Spacerze z Kijkami zorganizowanym przez Fundację im. Lucjana Łacha. Wydarzenie miało miejsce na kieleckim Pakoszu, stadionie Budowlanych Kielce z którego korzysta kielecki Klub Lekkoatletyczny. Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Kielc, Wojewoda Świętokrzyski i Marszałek Świętokrzyski. Patronem medialnym było Echo Dnia. Szkołę reprezentowali uczniowie kl. VIII: Wiktoria Szlęk, Paula Zbojak, Kamila Górniak, Kamila Tytko, Julia Cieszkowska, Weronika Doroz, Szymon Bawół, Karol Gruszka. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, zostali zaproszeni przez organizatora Piotra Łacha na obiad i do kina na film „Zupa nic”. Pomimo padającego deszczu udał się naszym uczniom zająć miejsca na podium:
Paula Zbojak – I miejsce
Wiktoria Szlęk – II miejsce
Kamila Tytko – III miejsce
Uczennice otrzymały pamiątkowe puchary.
Opiekunami wyjazdu byli: pani Joanna Dąbrowska i pan Krzysztof Nurkowski.
Bieg Fair Play
W dniu 9.09,2021. zorganizowano w szkole bieg Fair Play. Przed biegiem nauczyciel wf przeczytał zasady fair play i podał przykłady biegów olimpijskich.
W biegu brało udział 76 uczniów oraz biegały również dzieci z niepełnosprawnością.
Podczas wydarzenia odbyła się dyskusja z uczniami na temat zasad fair play w sporcie i życiu.
Została podana definicja fair play, uczniowie podawali przykłady ze swojego otoczenia.
2
Narodowe czytanie w roku szkolnym 2021/2022
9 września 2021r. w naszej szkole odbyło się Narodowe czytanie. W tym roku czytano „ Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Uczniowie klasy VI, VII i VIII wraz z opiekunami czytali fragmenty dramatu w plenerze – na boisku szkolnym. We wspólne czytanie włączyli się także nauczyciele p. Edyta Kot, p. Katarzyna Pałaszewska, p. Małgorzata Bochniak, p. Krzysztof Nurkowski oraz pani dyrektor Agata Lalewicz i pani praktykantka – Klaudia Góra.
3
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2021/2022
Czarnocin, 18.09. 2021 r.
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2021/2022 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym
w Czarnocinie
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czarnocinie po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego informuje o ustaleniu dni wolnych od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w bieżącym roku szkolnym.
Podstawa prawna : Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 5 października 2010r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. 2010 nr 186, poz. 1245z p. zm.).
15 października 2021r. - dzień wolny od zajęć edukacyjno – wychowawczych,
12 listopada 2021r. - dzień wolny od zajęć edukacyjno – wychowawczych,
13 kwietnia 2022r. – dzień wolny od zajęć edukacyjno – wychowawczych,
2 maja 2022r. – dzień wolny od zajęć edukacyjno – wychowawczych,
24 maja 2022r. – egzamin ósmoklasisty,
25 maja 2022r. – egzamin ósmoklasisty,
26 maja 2022r. – egzamin ósmoklasisty,
17 czerwca 2022r. - dzień wolny od zajęć edukacyjno – wychowawczych.
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2021/22
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2021/22
1 września 2021r – Rozpoczęcie Roku Szkolnego
23-31 grudnia 2021r – Zimowa przerwa świąteczna
17-30 stycznia 2022r – Ferie zimowe
14-19 kwietnia 2022r – Wiosenna przerwa świąteczna
24-26 maja 2022r – Egzamin ósmoklasisty
24 czerwca 2022r – Zakończenie Roku Szkolnego
Archiwum Aktualności