Fotorelacja ze Spotkania Wigilijnego cz.1 i cz. 2 z dnia 19.12.2019r w albumie fotograficznym.
Aktualności
Spotkanie Wigilijne
Pasowanie na ucznia klasy I.
15 listopada uczniowie klasy I zostali pasowani na uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor Agatę Lalewicz w obecności gości Pani Wójt Marii Kasperek, Przewod. Rady Gminy Kazimierza Warszawy, nauczycieli naszej szkoły, rodziców , kolegów i koleżanek sztarszych klas.Swoją uroczystość rozpoczęli pięknie zatańczonym polonezem, a potem przedstawili wiersze i piosenki . Starsi koledzy przyjęli ich w poczet uczniów naszej szkoły. Złożyli też ślubowanie na nowy sztandar szkoły. W tym wyjątkowym dniu otrzymali też wiele upominków od gości, rodziców i Rady Rodziców naszej szkoły.
Życzymy im samych sukcesów i dużo uśmiechów!
Szkoła do hymnu!
Uczniowie naszej szkoły i przedszkola wzięli udział w akcji "Szkoła do hymnu".
Razem z nami świętowały również maluchy z Centrum Edukacji Przedszkolnej w Czarnocinie. Uroczystość miała podniosły charakter, cała społeczność szkolna oraz goście z dużym zaangażowaniem o godz 11.11 odśpiewała 4 zwrotki hymnu przy akompaniamencie Pana Pawła Paczkowskiego, w asyście nowego sztandaru szkoły.
Po odśpiewaniu hymnu wysłuchaliśmy również krótkiego rysu historycznego wygłoszonego przez Pana Krzysztofa Nurkowskiego w 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie z dzisiejszego spotkania do kroniki szkolnej.
Warsztaty artystyczno-edukacyjne w Muzeum w Wiślicy
Fotorelacja z warsztatów w albumie fotograficznym.
Młodzi głosują!
Program "Młodzi Głosują", jest przeprowadzany od lat w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie, przed wyborami samorządowymi, parlamentarnymi czy prezydenckimi, przygotowują kampanię wyborczą i biorą udział w głosowaniu szkolnym, a następnie wyniki są przesyłane do centrali CEO. 11 października 2019 roku, uczniowie klas siódmej i ósmej naszej szkoły koordynowani przez nauczyciela Wiedzy o Społeczeństwie, pana Krzysztofa Nurkowskiego, wzięli udział w elekcji i poznali siłę swojego głosu. Dyrekcja szkoły w osobie pani Agaty Lalewicz, przygotowała profesjonalny lokal wyborczy, który zapewnił uczniom, odpowiednie warunki, a zwłaszcza, tajność głosowania Szkolną Komisję Wyborczą, tworzyli uczniowie: Natalia Kowalska, Filip Paczkowski, Jan Gąsiorek i Paulina Krężel. Wyniki wyborów zostały przesłane drogą internetową do Warszawy, w czym pomogła, nauczycielka informatyki, pani Lidia Dziewięcka. Należy dodać, że nadrzędnym celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez: umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze; dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów; scenariusze lekcji; zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców. Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program ,,Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.
Osobiście uważam, że program Młodzi Głosują jest naprawdę wartościowy.Uczy młodych ludzi jak ważne jest uczestnictwo w wyborach i zachęca nas do brania w nich udziału.Uświadamia, że to właśnie my decydujemy o tym w jakim państwie będziemy żyć.Mimo naszego młodego wieku ten projekt daje nam możliwość oddania własnego głosu i utożsamiania się z poglądami jednej z partii.Każdy z nas powoli kształtuje swoją osobowość, a uczestnictwo w takich wyborach pozwala odczuć ich moc i wielkość. Co więcej podczas tego projektu w naszej szkole gościliśmy telewizje szwedzką i reżysera Jerzego Śladkowskiego, co było dla nas ogromnym zaszczytem! - mówi Natalia Kowalska uczennica kl.VIII ,a uczeń Filip Paczkowski dodaje: Według mnie program "Młodzi Głosują" jest bardzo dobrym pomysłem. Uczy nas jak przystępować do wyborów i jak to wszystko wygląda. Uswiadamia nam jak ważny jest nasz głos i jaką partię chcemy w rządzie.
Zmiany w odwozie uczniów!
Wycieczka rowerowa do Opatowca.
24 września grupa uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielami i wolontariuszami wyjechała na wycieczkę rowerową do Opatowca. Mimo porannego chłodu podróż przebiegała w radosnej atmosferze. Grupę prowadził kierownik wycieczki Pan Paweł Paczkowski. Bocznymi asfaltowymi dróżkami kierowaliśmy się na wschód. W miejscowości Ksany Pan Krzysztof Nurkowski przy miejscowym pomniku opowiedział o wydarzeniach historycznych z okresu I i II wojny światowej.
Następnie po kilkunastu minutach dojechaliśmy nad Wisłę do Opatowca, gdzie wspólnie piekliśmy kiełbaski na ognisku, przygotowanym przez ks. Wojciecha Szczęsnego, który zabezpieczał naszą wycieczkę od strony technicznej.Rozgrzani i najedzeni udaliśmy się promem na prawy brzeg Wisły przecinając ujście do niej Dunajca. W drodze powrotnej dołączyła do nas Pani Dyrektor Agata Lalewicz i wspólnie wysłuchaliśmy historii walk pod pomnikiem w miejscowości Czarkowy , a następnie w Kocinie.
Rajd pieszy do Stradowa.
W dniu 13 września odbył się w naszej szkole Rajd Pieszy do Stradowa .W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas IV-VI (40 osób). Rajd odbył się w ramach Tygodnia Sportu i miał też cel integracyjny i poznawczy.W ramach integracji międzyszkolnych w rajdzie uczestniczyli uczniowie z sąsiedniej szkoły w Cieszkowach.
Trasa rajdu wiodła malowniczymi drogami polnymi przez Turnawiec, Malżyce do Stradowa. W Stradowie uczestnicy spacerowali po wałach wczesnośredniowiecznego grodziska, oraz odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Ognisko przygotowali i rozpalili chłopcy z klas V i VI.
Każda klasa przygotowała zwrotkę piosenki rajdowej, którą następnie odśpiewała. W miłej atmosferze wróciliśmy gimbusem do szkoły.
Festyn Rodzinny-Zaproszenie
Zakończenie szkoły przez klasę VIII
Fotorelacja z części artystycznej Zakończenia szkoły przez klasę VIII w albumie fotograficznym.
Wizyta absolwenta naszej szkoły żołnierza wojsk rakietowych.
14 maja 2019 r gościł w naszej szkole ppłk Kazimierz Mogiła, żołnierz wojsk rakietowych w stanie spoczynku. Pan Kazimierz jest absolwentem naszej szkoły, pochodzi z Czarnocina, a obecnie wraz z rodziną mieszka w Koszalinie. Podarował społeczności naszej szkoły swój mundur żołnierski wraz z wyposażeniem, a także niezbędnik żołnierza, menażkę i manierkę. Podarował także swoje dokumenty - Dyplom ukończenia studiów wyższych o kierunku wojsk obrony powietrznej kraju, Dyplom ukończenia wyższych studiów zawodowych w specjalności wojska obrony przeciwlotniczej - rakiety przeciwlotnicze, a także Dyplom uzyskania tytułu doktora nauk wojskowych. Pan Podpułkownik Kazimierz Mogiła spotkał się z uczniami klas IV - VIII, opowiadał o swoim życiu, zwłaszcza o latach szkoły średniej i studiów. Przybliżył dzieciom specyfikę służby wojskowej,a także drogę swojej kariery zawodowej. Opowiadaniem tym wzbudził wśród uczniów spore zainteresowanie. Uczniowie zadawali pytania, na które chętnie odpowiadał. Chętni mogli przymierzyć mundur wojskowy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
W ramach podziękowania od społeczności naszej szkoły Pan Kazimierz otrzymał pamiątkowy album prezentujący zdjęcia Czarnocina i okolic.
Zebranie z rodzicami!
Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie w sprawie wyników w nauce i zachowaniu waszych dzieci w dniu 14 maja 2019 o godz. 15.30.
Uroczystość nadania Sztandaru naszej szkole
To było wielkie święto naszej szkoły i społeczności Czarnocina. Uroczystość rozpoczęła msza w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, koncelebrowana przez trzech proboszczów: księdza Tadeusza Śliwę - z parafii Sokolina, księdza Wojciecha Szczęsnego - parafia Pełczyska i księdza Arkadiusza Borusińskiego - z parafii w Stradowie. Podczas nabożeństwa miało też miejsce poświęcenie nowego sztandaru szkoły.Po mszy - uroczysty przemarsz ulicami Czarnocina. Złożone zostały kwiaty, zapalono znicze w miejscach pamięci - w tym przed pomnikiem Jana Pawła II. Orszak, wraz z pocztami sztandarowymi skierował się w stronę szkoły.
Część oficjalna uroczystości odbyła się w szkolnej hali sportowej. Pod hasłem: "To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie zachowa w sercu i pamięci". W roli prowadzących wystąpili nauczyciele - Edyta Kot i Paweł Paczkowski.
Po odegraniu hymnu narodowego - powitanie gości. Na miejscach honorowych zasiedli: reprezentujący marszałka województwa Artur Konarski, reprezentująca świętokrzyskiego kuratora oświaty Renata Kwas, starosta kazimierski Jan Nowak, wójt gminy Czarnocin Maria Kasperek. Zaproszenie na uroczystość przyjęli też przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół, pedagodzy, liderzy lokalnych stowarzyszeń i organizacji, samorządowcy, sołtysi.
- Ten dzień zapisze się w historii naszej szkoły jako dzień szczególny. Dziś poświęcony został sztandar naszej szkoły. Szkoła nasza ma - nie waham się powiedzieć - wielowiekową historię - mówiła dyrektor Agata Lalewicz.
W kulminacyjnym punkcie uroczystości miało miejsce przekazanie nowego sztandaru szkoły. Dyrektor Agata Lalewicz odebrała chorągiew z rąk rodziców: Grzegorza Sadego, Renaty Skotarskiej i Magdaleny Gruszki, by kilka chwil później przekazać uczniom. Poczet sztandarowy szkoły w tym historycznym dniu tworzyli: Marcel Mucha - chorąży, Natalia Adamczyk i Zofia Paragnący - asysta.
- Pragnę zapewnić, że sztandar będzie symbolem wartości, które są fundamentem pracy w naszej szkole. Drodzy uczniowie, przekazuję sztandar w wasze ręce, dbajcie o niego i strzeżcie jego honoru - podkreśliła pani dyrektor.
Najlepsi uczniowie z każdej klasy złożyli uroczyste ślubowanie na nowy sztandar. Zaszczytu tego dostąpili: Szymon Mędrala, Oliwia Makocka, Aleksandra Adamczyk, Nikola Żwirek, Karolina Porębska, Karolina Cicha, Wiola Sobecka, Kacper Jałocha. Rotę przyrzeczenia prezentowała Amelia Górniak.
Po ślubowaniu oraz prezentacji sztandaru miało miejsce wręczenie podziękowań patronom i sponsorom. Jak każe tradycja, wbito też symboliczne gwoździe, potem przemówienia oficjeli i zaproszonych gości.
Imprezę zakończył program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Czarnocinie. Podziwialiśmy pięknego poloneza na 14 par, dziewczynki z "zerówki" zaprezentowały taniec z szarfami. Był również spektakl o Batalionach Chłopskich. Na finał - zwiedzanie szkoły przez gości oraz pyszny poczęstunek, przygotowany przez rodziców w modnej dzisiaj konwencji... "jęczących stołów".
Fotorelacja z uroczystości w albumie fotograficznym.
Zaproszenie
Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Czarnocinie
oraz
Rada Rodziców Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czarnocinie
zapraszają na
Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich
pod honorowym patronatem:
Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty
Wójta Gminy Czarnocin
Uroczystość odbędzie się 26 kwietnia 2019 roku
Program uroczystości:
9:40 - Zbiórka pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości na placu szkolnym,
10:00 - Msza święta i poświecenie sztandaru w Kościele Parafialnym pod wezwaniem WNMP w Czarnocinie,
11:00 - Przemarsz uczestników uroczystości i złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci:
- Pomnik Papieża Jana Pawła II,
- Tablicą upamiętniającą Wybitnych Działaczy Ruchu Ludowego,
- Pomnikiem Ofiar Katynia,
11:10 Ceremonia przekazania sztandaru w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Czarnocinie,
12:10 Wystąpienia okolicznościowe,
12:40 Część artystyczna.
13:00 Poczęstunek.
Patronat medialny:
Echo Dnia
Informacja
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie
od dnia 24.04.2019 r tj. środa zostaje zawieszony strajk.
Zajęcia lekcyjne odbędą się zgodnie z planem lekcji na środę.
Informacja
W dniach 15,16,17 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie odbędą się egzaminy ósmoklasisty. W związku z egzaminami uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnocinie nie mają zajęć lekcyjnych.
Od dnia 18 kwietnia 2019 r tj. czwartek do dnia 23 kwietnia 2019 r tj. wtorek (włącznie ) uczniowie mają ferie wiosenno - świąteczne.
Informacja o strajku
Informujemy że również w środę tj. 10.04.2019 nie odbędą się zajęcia dydaktyczne
w Zespole Szkolno-Przedszkolnymw Czarnocinie.
Zajęcia nie będą się odbywać aż do odwołania.
Informacja o strajku
Informujemy że strajk jest przedłużony na wtorek 9.04.2019r.
W tym dniu nie odbędą się zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie
Uwaga!!
W dniu 8.04.2019 nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnocinie przystępują do akcji strajkowej.
W tym dniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nie odbędą się zajęcia dydaktyczne.
Informacje o przedłużeniu strajku będą się pojawiać na bieżąco na stronie internetowej Zespołu. Prosimy śledzić nasze informacje na stronie internetowej.
Żegnamy zimę, witamy wiosnę!
Zdjęcia z Pierwszego Dnia Wiosny znajdują się w albumie fotograficznym!
Archiwum Aktualności