• MOBILNE PLANETARIUM

• 24 lutego nasi uczniowie mieli okazję odbyć niezwykłą wirtualną podróż po wspaniałych miejscach w kosmosie. Podczas seansu w najnowszej technologii odwiedzlili każdą z planet naszego Układu Słonecznego. Nowoczesna technologia umożliwiła im podróż po galaktyce, dzięki czemu dowiedzieli się ciekawych informacji na temat planet. Taka lekcja była gratką nie tylko dla miłośników kosmosu!

• Walentynki

• 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób również dla naszych uczniów. To czas wyznawania nie tylko miłości, ale też sympatii i przyjaźni. Święto to jest obchodzone w Polsce obchodzone od lat 90 ubiegłego wieku, zaś w Europie już od średniowiecza. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który za potajemne udzielanie ślubów zakochanym poniósł karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych kartek. Tradycją naszej szkoły jest poczta walentynkowa, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów. Również i w tym roku Samorząd Szkolny  przygotował pięknie ozdobioną skrzynkę na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły tuż po powrocie z ferii mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Następnie kartki zostały rozdzielone na poszczególne klasy oraz doręczone do adresatów. Dodatkową niespodzianką dla naszych uczniów było walentynkowe spotkanie z artystami Filharmonii Świętokrzyskiej. Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom z okazji tego wyjątkowego święta życzymy  dużo miłości i radości.

Walentynki są raz w roku,

pełne szczęścia i uroku,

a Ty stale bądź radosny,

i promienny jak dzień wiosny.