• Spotkanie opłatkowe

• 22 grudnia był ostatnim dniem przed przerwą świąteczną. Zgodnie z tradycją szkoły  nasi uczniowie wspólnie z wychowawcami spotkali się w klasach na wigilii klasowej. Dyrektor szkoły, Pani Agata Lalewicz osobiście odwiedziła każdą z klas i złożyła uczniom, obecnym rodzicom oraz wychowawcom życzenia świąteczne. Tuż po spotkaniu opłatkowym wszyscy obecni zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie kolędować i obejrzeć krótki program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okoliczność. W ten sposób młodzi artyści wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

• Świąteczne prezenty z Urzędu Gminy

• W dniu 20 grudnia nasi uczniowie otrzymali świąteczne paczki z bożonarodzeniowymi życzeniami od Wójt Gminy- Pani Marii Kasperek oraz Przewodniczącego Rady Gminy- Pana Kazimierza Warszawy.

W imieniu naszych uczniów składamy Państwu serdeczne podziękowania za te świąteczne upominki.

• Świąteczna lekcja z Filharmonią Świętokrzyską

• W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z muzykami z Filharmonii Świtokrzyskiej. Tym razem artyści przygotowali dla naszych uczniów przepiękną wiązankę kolęd świątecznych i zaprosili obecnych do wspólnego kolędowania. Spotkaniu towarzyszyła prawdziwie świąteczna atmosfera.

• Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnocinie w roku szkolnym2022/23

• Przewodnicząca :         Paulina Mędrala

Z-ca przwodniczącego: Renata Cicha

Sekretarz :                     Żaneta Wawrzyk

Skarbnik :                      Monika Chwalik

Członkowie :                  Aneta Pragnący

Julita Szlęk

Renata Skotarska

Magdalena Bijak

Dominika Cięszkowska

• Wycieczka do Krakowa

• Pierwszego grudnia uczniowie klas IV - VIII udali się do Krakowa na wycieczkę. Głównym punktem programu wycieczki był Zamek na Wawelu. Uczniowie zwiedzali komnaty królewskie. Niektóre bardzo im się spodobały. Oprócz komnat zwiedzaliśmy też Katedrę i Dzwon Zygmunta. Każdy chciał dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Po zwiedzaniu zamku , udaliśmy się do kina na film.

• Dzień Pluszowego Misia

• Z inicjatywy biblioteki szkolnej i pani Agnieszki Szczepańskiej co roku 25 listopada dzieci z klas I - III i przedszkolaki świętują urodziny Pluszowego Misia. Dzień Pluszowego Misia po raz pierwszy pojawił się 25 listopada 2002 roku. Od tej pory dzieci na całym świecie obchodzą święto pluszowego misia. Okazuje się że wszystkie dzieci mają pluszowe misie , są to ich przyjaciele do których można się przytulić, poskarżyć ale też pochwalić się swoimi sukcesami. Dzieci opowiadały ciekawe historie o swoich misiach, śpiewały piosenki i zapoznały się z historią powstania Dnia Pluszowego Misia. Był ogłoszony konkurs  "Mój przyjaciel Pluszowy Miś". Dzieci narysowały swoje misie i okazało się że wszystkie rysunki wygrały ten konkurs.

Pani Dyrektor Agata Lalewicz przeczytała uczniom przygodę Kubusia Puchatka. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w fotobudce ze swoim misiem oraz poczęstować się słodyczami i miodem z okazji urodzin misia. Zapraszamy na to święto i urodziny misia w przyszłym roku szkolnym!