• Oni chlubą Naszej Szkoły!

• Do wiadomości całej społeczności szkolnej!

Pragniemy pochwalić się sukcesami uczniów naszej szkoły na niwie edukacyjnej!

Najlepsi uczniowie z klasy ósmej i siódmej brali udział w szkolnych etapach Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych Województwa Świętokrzyskiego z:

języka polskiego, geografii, matematyki, biologii, fizyki, i chemii.

Kilku uczniów zakwalifikowało się do  II Etapu- Rejonowego!

Na wyróżnienie zasługują:

Paula Zbojak – fizyka, chemia

Filip Sobecki -  matematyka, fizyka

Mateusz Pałaszewski – geografia

Karolina Porębska – matematyka

Krystian Piotrowski – matematyka

Zakwalifikowanie się do II Etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych wymagało czasu, wytrwałości i pracy zarówno uczniów jaki i przygotowujących ich nauczycieli.

Gratulacje i podziękowania za pracę z uczniem zdolnym dla:

Pani Agaty Lalewicz – matematyka,

Pani Anny Łyko – fizyka, chemia,

Pana Piotra Wasika – geografia.

Gratulujemy wyróżniającym się Uczniom, Rodzicom i przgotowującym uczniów Nauczycielom!

Wiadomość z ostatniej chwili:

Uczeń klasy ósmej – Mateusz Pałaszewski zakwalifikował się do  finału – III Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego!

BRAWO Mateusz!!! Trzymamy mocno  kciuki !

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu.

• Kochana babciu, kochany dziadku,

dziś wam przynosimy po jednym serduszku,

do tego dokładamy serdeczne życzenia,

niech wam się spełnią wszystkie marzenia!

Życzymy wam także szczęścia, zdrowia i zadowolenia!

• BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY

• W dniu 14 lutego w naszej szkole odbył się Bal karnawałowo-walentynkowy. Dzieci z klas I-III wesoło bawiły się przy muzyce dyskotekowej. Wszystkie dzieci przebrały się za postaci z bajek. Na zakończenie rodzice przygotowali słodki upominek dla dzieci. Zabawa była bardzo udana i sprawiła dzieciom wiele radości.

• Zdrowe odżywianie w kl.3

• W ramach promowania zdrowego stylu życia uczniowie kl.III przypomniały sobie:

-  „Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży”  - czym ona jest oraz co wchodzi w skład pięter  żywieniowych.

- jak ważne jest  spożywanie odpowiednich produktów, we właściwych ilościach i proporcjach, a także codzienna aktywność fizyczna i inne elementy zdrowego stylu życia.

Wykonały plakat  WITAMINKOWY  LUDZIK  przypominający o naturalnych witaminach znajdujących się w produktach i owocach  oraz  dokonywania  stosownych do wieku wyborów zdrowotnych.

• Warsztaty czytelnicze  "Mała książka - wielki człowiek"
          • Warsztaty czytelnicze "Mała książka - wielki człowiek"

• W dniu 3 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnocinie odbyły się warsztaty czytelnicze w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”, które z ramienia Instytutu Książki poprowadziła Pani Agnieszka Gasparska.
            W warsztatach uczestniczyli  uczniowie klasy trzeciej z wychowawcą.Uczniowie sami czytali książki, które wcześniej wypożyczyli w bibliotece, ale też wysłuchali tekstów czytanych przez Panią Agnieszkę. Następnie wykonali ilustrację do ulubionej powieści lub opowiadania, a na zakończenie spotkania otrzymali książkę „Pierwsze abecadło”. Uczniowie byli zaangażowani w warsztaty i aktywnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach.