Prace uczniów klasy "0" wykonane na konkurs "Potworny zegarek" znajdują się w albumie fotograficznym.
Rajd rowerowy do Racławic.
W piękny jesienny pażdziernikowy dzień uczniowie naszej szkoły pojechali na rajd rowerowy do Racławic ,w związku z obchodami 100 lecia Niepodległości Polski.
Na rajd wybrali się uczniowie klas V-VIII naszej szkoły. Trasa wiodła przez Skalbmierz, Niezwojowice do Racławic w Małopolsce. Z powrotem: przez Pierocice, Działoszyce, Drożejowice - do domu.
- Dziatwa szkolna dała radę. To potomkowie Krakusów Wschodnich i państwa Wiślan. Esencja polskości - podkreśla nauczyciel historii Krzysztof Nurkowski, który podkręcał tempo rowerowej wyprawy. - Było ekologicznie, historycznie i patriotycznie. "Pobałamuciliśmy się narodowo", cytując wieszcza Stanisława Wyspiańskiego, na kopcu Kościuszki i przed pomnikiem Bartosza Głowackiego - dodaje z uśmiechem.
Inicjatorem i kierownikiem rajdu rowerowego był Paweł Paczkowski, nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole w Czarnocinie. Dyrektor szkoły Agata Lalewicz dołączyła rowerowo w Niezwojowicach, z werwą obracała pedałami także Agnieszka Paczkowska. Opiekuńczym duchem, wraz ze swoją "terenówką", służył cyklistom ksiądz Wojciech Szczęsny, proboszcz parafii w Pełczyskach i katecheta w Czarnocinie. Rajd miał bogaty program, zaś głównym punktem na trasie były Racławice. To miejsce pamięci narodowej, związane historycznie z powstaniem kościuszkowskim i chłopskim bohaterem Bartoszem Głowackim.
- Szkole imienia Batalionów Chłopskich nie wypada nie znać miejsca, gdzie chłopi - jako żołnierze Rzeczypospolitej, za sprawą Tadeusza Kościuszki - po raz pierwszy in gremio wpisali się w wieczną chwałę, walcząc o niepodległość i wolność ojczyzny. Poznawanie historii małych ojczyzn jest istotnym elementem dydaktyki historycznej i humanistycznej - twierdzi z przekonaniem Krzysztof Nurkowski. Młody Czarnocin patrzy na rowerową wyprawę - ku chwale 100 lat Niepodległej - ze swojej perspektywy. Było historyczne przesłanie, ale także relaks i dobra zabawa.
- Wycieczka rowerowa bardzo mi się podobała, ponieważ droga nie była za bardzo długa: 50 kilometrów w obie strony. Było także fajne ognisko, wspólnie spożywane kiełbaski. Wszyscy jechali długo i wytrwale, opiekunowie byli bardzo fajni. Byliśmy na kopcu Kościuszki, ale... nie wszyscy dali radę wyjść - uchyla rąbka tajemnicy Julia Cieszkowska z klasy piątej. - Mam nadzieję, że nie była to ostatnia tak fajna wyprawa rowerowa.
Dzień Chłopaka w naszej szkole
Co roku 30.09 nasi koledzy ze szkoły obchodzą swoje święto. Dziewczynki ze wszystkich klas przygotowały dla nich fajne prezenty.Chłopcy byli bardzo zadowoleni z tego co dostali, a także z tego że ich koleżanki pamiętały o nich. To Święto uczciliśmy też dyskoteką. Chłopcy uczestniczyli w różnych konkursach , za udział w nich otrzymywali symboliczne upominki. Wszyscy byli zadowoleni , uśmięchnięci i wytańczyli się za wszystkie czasy.
Ogłoszenie
27 września 2018 roku o godz. 15 odbędzie się w naszej szkole zebranie z rodzicami.
Serdecznie wszystkich rodziców zapraszamy!
Narodowe Czytanie 2018
07.09.2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnocinie czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.
Tegoroczne Narodowe Czytanie było wyjątkowe ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akcję honorowym patronatem objęła Para Prezydencka.
Czytanie rozpoczęła Pani Wójt Maria Kasperek, następnie czytali: Pani Edyta Kot, Pani Beata Buła, Pani Joanna Łudzik, Pani Małgorzata Szpyt, Pan Piotr Wasik, ks. Prefekt Arkadiusz Karczyński. Lektorzy mieli wdzięcznych słuchaczy w osobach Pana Kazimierza Warszawy, Przewodniczącego Rady Gminy, uczniów klas III Gimnazjum oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu gminy.Akcja „Narodowego Czytania” była promocją czytelnictwa oraz uczczeniem jubileuszu.
Dowozy i odwozy uczniów w roku szkolnym 2018/2019
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czarnocinie
odbędzie się 3 września 2018r o godz. 9.00.
O godz. 8.00 w Kościele Parafialnym w Czarnocinie zostanie odprawiona msza święta dla Uczniów i ich Rodziców.
Serdecznie zapraszamy!!
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
22 czerwca 2018 r Mszą Św w Kościele Parafialnym o godz 8.00 rozpocznie się zakończenie roku szkolnego 2017/2018 , następnie przejdziemy na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej w Czarnocinie gdzie około godziny 9.00 odbedzie się dalsza część zakończenia.
Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców.
Festyn Rodzinny
Fotorelacja z festynu w albumie fotograficznym.
Zapraszamy na Festyn Rodzinny!!
Rada Rodziców, Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie
Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czarnocinie
zapraszają wszystkich chętnych na Festyn Rodzinny,
który odbędzie się w dniu 10 czerwca 2018 roku na boisku sportowym w Czarnocinie.
Rozpoczęcie festynu o godz. 15.00.
W programie:
- występy dzieci
- pokaz jednostki strzeleckiej 2130
- przejażdżki konno i kucykiem
- pokazy motorów i motocykli
- rodzinne gry i zabawy
- zabawa w Wesołym Miasteczku
- zabawa przy muzyce zespołu "Lider"
- inne atrakcje
Serdecznie zapraszamy!
Zwiedzamy Pomorze Zachodnie
Pod koniec maja uczniowie klas IV - VII udali się w daleką drogę na Pomorze Zachodnie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Międzyzdrojów, które powitały nas piękną pogodą, Promenadą gwiazd, molem i oczywiście plażą i ciepłym morzem. Potem udaliśmy się do Świnoujścia , gdzie zwiedziliśmy miasto i oczywiście plażę i częśc uzdrowiskową , płynęlismy promem. Ciekawym miejscem był też gazoport.
Drugi dzień naszej wycieczki to Szczecin, piękne miasto, zabytki. Szczecin bardzo się wszystkim podobał. Po południu wszczyscy udaliśmy się na plażę, gdzie uczniowie zażyli pierwszej kąpieli w morzu . Uczniowie świetnie się bawili na plaży. Ostatni dzień naszej wycieczki to piękny Poznań, stare miasto i oczywiście rogale świętomarcińskie.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni po powrocie do domu, bo wycieczka była bardzo udana. Czekamy na następną wycieczkę za rok!!!
Wycieczka do Sandomierza
W dniu 23.05 2018r odbędzie się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym wycieczka do Sandomierza współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER . Wsparcie na realizację wycieczki zostało uzyskane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Perły Ponidzia" w ramach LSR (Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność). Operacja jest zgodna z celem ogólnym LSR "Łaczy nas nie tylko Wisła - współpraca i rozwój ponadregionalny" - operacja przyczyni się do aktywizacji lokalnej społeczności oraz zagospodarowania czasu wolnego poprzez umożliwienie mieszkańcom z całego obszaru LGD uczestnictwa w wyjeździe. Dzieci i młodzież będą uczestniczyć w jednodniowej wycieczce do Sandomierza "Sandomierz - -miasto na siedmiu wzgórzach. Podobieństwa i różnice środowiska przyrodniczego Ponidzia i Wyżyny Sandomierskiej". Jest to wycieczka o charakterze turystyczno - krajoznawczym, integracyjno - rozrywkowym, poznawczym, edukacyjnym z naciskiem na edukację ekologiczną, historyczną, przyrodniczą, kulturalną. Organizacja wycieczki pozwoli młodym mieszkańcom na budowanie więzi społecznych, pobudzenie ich do aktywności i stworzy warunki do ich rozwoju. Operacja przyczyni się do "Zagospodarowania czasu wolnego mieszkańcom".
Zwiedzamy Kraków z klasami IV - VII
20 kwietnia klasy IV-VII odwiedziły Kraków. Głównym celem tego wyjazdu było Wzgórze Wawelskie . Z wielką przyjemnością uczniowie zwiedzili Komnaty Królewskie na Wawelu. W Katedrze na Wawelu po pokonaniu licznych schodów ukazał się Dzwon Zygmunta. Każdy chciał dotknąć jego "serca". Odwiedziliśmy też groby Królów Polski, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej , Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wieszczów polskich. Po lekcji historii i j. polskiego na Wawelu udaliśmy się do kina na seans filmowy.
Wycieczka była pouczająca i udana. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
Warsztaty Wielkanocne i zwiedzanie Wiślicy
23 marca w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległosci przez Polskę uczniowie klas III-VII zwiedzali Wiślicę i uczestniczyli w Warsztatach Wielkanocnych. Wiślica to najmniejsze miasto w Polsce, ale owiane historią i legendą. Podczas zwiedzania uczniowie zobaczyli ruiny najstarszego murowanego budynku i misę chrzcielną. W podziemiach kościoła oglądali ruiny dwóch kościółków romańskich i słynną Płytę Orantów. W Domu Jana Długosza w podziemnej piwnicy uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. Uczniowie dowiedzieli się o tradycyjnych zwyczajach wielkanocnych, a później ozdabiali swoje koszyczki różnymi materiałami. Koszyczki wyglądały bardzo ładnie i każdy uczeń zadeklarował że ten koszyk weżmie do święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.
Powitanie Wiosny
Jak wszystkim wiadomo 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Po zimie jest to długo wyczekiwana pora roku. Śmiało można powiedzieć że w dodatku najpiękniejsza. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami urządzili pożegnanie zimy i powitanie wiosny . Wszyscy w długim i barwnym korowodzie ruszyli wraz z Marzannami i Gaikami zrobionymi przez dzieci z pod szkoły.Po obejściu dookoła szkoły uczniowie złożyli Marzanny w jednym miejscu. Tam też po odśpiewaniu wiosennych piosenek rozpoczęło się symboliczne pożegnanie zimy. Dzieci z ciekawością przyglądały się Marzannom, zegnając ostatecznie zimę.
Ogłoszenie
W dniu 27.03 2018 r o godz. 9.00
odbędzie się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czarnocinie
Dzień Otwarty Punktu Konsultacyjnego
organizowanego przez pracowników Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej.
Wielki sukces naszych pływaków w Maratonie Pływackim w Kazimierzy Wielkiej!!
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 24 godzinnym Maratonie Pływackim w Kazimierzy Wielkiej. Dzięki współpracy z rodzicami, którzy wspierali swoje pociechy podczas pływania , tak jak w zeszłym roku zajęliśmy III miejsce w ilości przepłyniętych kilometrów (ponad 60) w kategorii szkół podstawowych. To nasz wielki sukces!!!
Najmłodsi zawodnicy naszej drużyny to uczniowie klasy "0" Hubert Gruszka (1,5 km) i Marcin Stefanek (1km) którzy zajęli I i III miejsce w swojej kategorii oraz Mikołaj Gaweł (1km) z klasy I.
Najbardziej wytrwali przepłynęli:
Karolina Cicha 9,5 km
Filip Paczkowski 9,250 km
Paula Zbojak 8,150 km
Pozostali zawodnicy osiągnęli nastepujące wyniki:
Kamila Górniak 7,150 km
Amelia Górniak 6 km
Karol Gruszka 6 km
Julia Cieszkowska 5,050 km
Weronika Doroz 4,60 km
Wioleta Sobecka 4 km
Filip Sobecki 3 km
Amelia Przeniosło 2 km
Patryk Kucięba 2 km
Gabriela Piotrowska 0,5 km
Na wyróżnienie zasługuje kl. IV która przepłynęła ponad 35 km.
Jeszcze raz dziękujemy bardzo rodzicom za współpracę i życzymy wszystkim zawodnikom jeszcze lepszych wyników już za rok! Wielkie gratulacje!!
Dzień Babci i Dziadka
"Babciu, Dziadziusiu - Kochamy Was" - pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku Dzień Babci I Dziadka w naszej szkole. Był to bardzo uroczysty dzień. Uczniowie przedszkola i szkoły zaprosili na tę uroczystość swoje Babcie i Dziadków, którzy przybyli bardzo licznie. Wszystkich gości powitała bardzo serdecznie Pani Dyrektor Agata Lalewicz, podkreśliła rolę dziadków w życiu dzieci i złożyła życzenia. Na uroczystość przybyła również Pani Wójt Maria Kasperek i Pan Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Warszawa. Przedszkolaki i uczniowie przedstawili piękny występ artystyczny , przypomnieli Jasełka, a wiersze, piosenki i tańce poświęcili swoim babciom i dziadkom. Po swoim występie wszystkie dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom laurki i drobne upominki. Rodzice uczniów przygotowali dla gości poczęstunek, a po wystepach czas wszystkim umilał zespół muzyczny.
Cała uroczystość upłynęła w miłej, serdecznej i wesołej atmosferze, a Babcie i Dziadkowie dziękowali za miło spędzony czas!
Jasełka w kościele w Stradowie i Czarnocinie
W dniu 6 stycznia w Święto Trzech Króli w kościele w Stradowie i 7 stycznia w kościele w Czarnocinie uczniowie naszej szkoły przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Na Jasełka do kościołów przybyli: Pani Dyrektor Agata Lalewicz, nauczyciele naszej szkoły, rodzice, dziadkowie i parafianie Stradowa i Czarnocina. Uczniowie pięknie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne . Do śpiewania kolęd i pastorałek "porwali" wszystkich zgromadzonych w kościołach. Jasełka bardzo się podobały, co widzowie nagrodzili gromkimi oklaskami na zakończenie przedstawienia. Ks. Proboszcz Parafii Stradów Arkadiusz Borusiński i Ks.Proboszcz Parafii Czarnocin Adam Kornalski poczęstowali wszystkie dzieci słodyczami i zaprosili uczniów też za rok.
Archiwum Aktualności